Начебто, банально, але факт - з віком автомобіль неминуче старіє. Причому, він старіє "морально", бо з'являються нові, досконаліші технології, старіє зовні, тому що, як не доглядай за кузовом, як не продовжуй свіжість кольору і лаку, а час бере своє. Але і всередині відбуваються абсолютно незворотні процеси. І з часом потрібне відновлення салону автомобіля, щоб не погіршувати ситуацію і не чекати, коли внутрішній простір стане остаточно плачевним.
Уявіть собі салон десятирічної машини, в якій прибиралися то всього пару раз за весь час експлуатації. Представили? У кого-то не виходить? Тоді малюємо картинку: шкіра (якщо сидіння шкіряні) давно полиняла і навіть потріскалася; якщо салон тканинний, то десь з'являються великі і малі дірки, стирчать нитки, а колір давно став якимось іншим, ияжковзнаваємим; пластик давно покрився подряпинами, а будь-які вставки зовсім відвалилися і потріскалися.
В загальному, картинка жахлива. Однак немає межі людським можливостям, при наявності гарячого бажання, часу, терпіння і працьовитості. Убитий часом салон машини можна якщо не повністю реанімувати, то хоча б освіжити своїми руками, надавши цілісний гідний вигляд.
Етапи, деталі, матеріали
Отже, ви вже зрозуміли, який титанічний труд вам належить, якщо ви зважитеся на самостійне відновлення салону. Тут не один день і, швидше за все, не один тиждень піде на все про все, навіть при мінімальних обсягах. Поділити ремонтно-відновлювальні роботи можна на три основних етапи, які в точності повторюють матеріали салону автомобіля:
- Відновлення шкіряного або тканинного салону.
- Ремонт внутрішнього пластика автомобіля.
- Заміна стельового покриття в машині.
Зрозуміло, як будь-який ремонт або генеральне прибирання, відновлювальні роботи потрібно починати слідуючи поступово зверху вниз. Спочатку віддерти обшивку стелі, зачистити весь простір, а потім викроїти і наклеїти новий матеріал. Далі потрібно переходити до оббивки дверей, а для цього їх треба буде зняти і демонтувати всю "фурнітуру", починаючи від кнопок або ручок склопідйомників і закінчуючи дверними ручками. Потім або обробляти стару перетяжку, або купувати, викроювати і встановлювати нову.
Наступний етап відновлення або ремонту переноситься на сидіння, де, як правило, з часом псується будь яка оббивка - будь вона зі шкіри або з тканини. Якщо не сильно пошарпану шкіру можна десь підфарбувати спеціальною фарбою, а подряпини замазати "рідкою шкірою", то з тканинної оббивкою не варто так возитися, зашиваючи потертості і відверті діри - краще відразу купити новий матеріал, викроїти і зшити для сидінь нове покриття. Відновити сильно зіпсований пластик практично неможливо, його слід поміняти або зробити нову обшивку, попередньо знявши основу.
Поради по догляду
Природно, щоб не займатися раз в 2-3 роки відновленням і ремонтом, за машиною потрібно уважно стежити. В автомобілі, як і всюди, чисто буває не тоді, коли прибирають, а тоді, коли не смітять. Намагайтеся не курити в салоні, не їсти, не пити - для цього існують інші місця. Не нехтуйте регулярним відвідуванням автомобільної хімчистки та мийки. Якщо займаєтеся чищенням самостійно, то купуйте хороші засоби, а не тріть все підряд мильним розчином кінського шампуню. Загалом, за прикладами далеко ходити не треба. У дбайливого господаря все завжди виглядай новим і доглянутим, ніби тільки з прилавка магазину. Зверніть увагу, що люди похилого віку (в прямому сенсі, люди похилого віку) утримують свої автомашини в ідеальному зовнішньому і внутрішньому стані. Вам потрібно діяти також.
Прокоментувати: