Багато починаючі тюнери першим ділом тренують свої творчі здібності в процесі тонування стекол автомобіля. Тонуються бічне скло, заднє, а також лобове. Нерідко потім хочеться все переробити, використовую більш якісний матеріал або більш підходящі інструменти. Буває таке, що плівка а-ля «Made in China» тріскається, скукожується або попросту відстає від скла. Все це викликає дискомфорт при спогляданні, і в голові виникає нав'язлива думка про те, як зняти тонування зі скла, не зашкодивши при цьому основі.
Тим більше часто гостра потреба в очищенні скла виникає після малоприємного спілкування з інспектором ДАІ, який не на жарт був стурбований глухим тонуванням і загрожував штрафом. Словом, є дієві способи все це зняти за лічені хвилини, навіть не заїжджаючи на автосервіс. Для цього потрібно мінімальний набір інструментів, а можна обійтися і зовсім підручними засобами. Та й досвіду ніякого тут не потрібно. Зараз ми розберемося, як зняти старе тонування самому.
Що для цього потрібно?
Перелік пристосувань і витратних матеріалів тут простий:
- лезо небезпечної бритви або від складаного ножа;
- ручний розпилювач (пульверизатор);
- будівельний або побутовий фен;
- губка (краще жорстка);
- м'яка суха тканина, яка добре вбирає вологу;
- миючий засіб;
- спирт або розчинник.
Порядок робіт
Спершу, щоб зняти тонування самостійно, необхідно нагріти скло феном. Звичайно, краще взяти спеціально пристосований для цього будівельний варіант, але і побутовий, в принципі, теж підійде. Все одно високих значень температури не потрібно. Оптимальна теплота скла повинна знаходитися на рівні 40 ° C. Не варто намагатися нагріти відразу все. Так не вийде. Слід прогріти невелику ділянку одного з кутів і потім акуратно підчепити його лезом. Відтягнувши від скла невеликий клапоть (потрібно стежити, щоб він не порвався), можна нагрівати наступну смугу. Таким чином буде вилучена вся плівка.
Видалення клею
Після відклеювання покриття на склі залишиться некрасивий шар клею. Його потрібно видалити. Для цього буде потрібно пульверизатор з мильним розчином. Покривши ділянку шаром розчиненого у воді миючого засобу, можна спробувати відтерти його жорсткою губкою. Забороняється використовувати скребки, особливо з металевої стружки. Це може пошкодити скло. Для важких випадків рекомендовано використовувати розчинник, спирт, бензин і спеціальні хімічні засоби, що нейтралізують клейкий шар. Але у такого варіанту є мінус - агресивність рідини по відношенню до ущільнювачів, фарби, пластиковим елементам і оббивці салону. Ні в якому разі не можна допускати попадання розчинника на інші поверхні крім скла.
Альтернативний спосіб
Є ще один прийом для арсеналу бажаючих зняти тонування самостійно, він дозволяє обійтися без розчинників і використання фена. Буде потрібно лише лезо да пульверизатор з миючим розчином. Перш за все, необхідно злегка відклеїти верхній край плівки. У щілину потрібно розпорошити мильний розчин. Це зменшить тертя леза і скла. Тепер можна збільшити розмір «язика» за допомогою леза, після чого пора брати все це руками і тягнути вниз, періодично зрошуючи сумішшю з пульверизатора. Видаливши плівку, потрібно, знову-таки, змочити скло миючим засобом і почати зскрібати лезом залишки клею, тримаючи його під кутом 40º. Після завершення процесу необхідно поверхню акуратно вимити і протерти сухою ганчіркою. Тепер скло буде виглядати, як нове.
Як видно, нічого тут важкого немає. Та й видаляти результати роботи - не те ж, що і тонування автомобіля. В цілому, на кожне бічне скло піде близько 20 хвилин часу. У деяких випадках може знадобитися часткове розбирання дверних карт і пластикових накладок. Не виключається, втім, можливість звернення в сервіс, де майстри за лічені хвилини все зроблять при відносно невеликій вартості таких послуг.
Прокоментувати: