Зміст:
- Підхід до зняття акумулятора
- Запобіжні заходи і безпека
- Алгоритм демонтажу АКБ
- Профілактичні заходи
- Особливості процесу зняття акумулятора
Для вилучення АКБ зі штатного місця можуть бути різні причини. Наприклад, для її зберігання в теплому приміщенні, при ремонті, продажу або оновленні. Процес від'єднання не представляє складнощів. Доступний кожному, хто знає про винахід людством гайкового ключа або викрутки. Однак є ряд важливих моментів, без урахування яких дана операція веде до псування деяких систем агрегату. Інформація про те, як зняти акумулятор з машини правильно, пропонується до ознайомлення читачів AvtoRemont.
Принципи підходу
Більша частина автовиробників поміщає опис процесу демонтажу АКБ в паспорті. Тому з особливостями процесу для конкретної моделі можна прочитати в ТУ.
Зрідка зустрічаються автомобілі, у яких є щиток для відключення маси на корпусі. На випадок непередбаченого від'єднання акумулятора, в деяких моделях передбачений тумблер, наприклад, у бортового комп'ютера. Тому при вивченні інструкції з експлуатації автомобіля рекомендується звернути увагу на ці можливості.
При бажанні убезпечити себе від можливого прослизання іскри, нескладно купити спеціальне пристосування, тим більше що коштує воно копійки. Запобіжник встановлюють на мінусовій провід акумулятора.
Поводитись з чутливим АКБ слід обережно. Від грубих дій порушується герметизація батарей, електроліт просочується через тріщини і прилад перестає працювати.
Зняття акумулятора: інструктаж про запобіжні заходи
- кидати, штовхати, ударяти АКБ об землю та інші вузли системи;
- перевертати набік і верх дном (електролітом закупорюються вентиляційні отвори);
- бити інструментом по клем, намагаючись насильно встановити їх на штирі;
- зливати електроліт (призводить до Спливання опадів з дна і цементування ними всіх отворів);
- застосовувати зусилля при відкручування та посадці на місце;
- зберігати старі батареї, особливо на морозі;
- доливати електроліт або кислоти: використовується тільки дистильована вода.
Для виконання робіт потрібні такі інструменти та підсобні засоби:
- гайковий ключ;
- пензлик або ганчір'я;
- нейтралізатор активатора реакції на випадок непередбаченого пролиття електроліту.
Для автомобілів, що мають заземлення на корпусі, від нього перед демонтажем позбуваються.
Заходи безпеки при знятті акумулятора
При роботі з їдкими речовинами необхідно завчасно продумати дії на випадок витікання електроліту.
При використанні кислотних приладів потрібно приготувати луг"щелочь" (наприклад, содовий або 10% розчин нашатирного спирту). Для лужних АКБ потрібно слабкий розчин кислоти.
Всі місця, де виявлені сліди електроліту нейтралізуються відповідними складами. Це стосується як поверхонь автомобіля, так і шкірного покриву людини. Очі захищають за допомогою окулярів, на руки одягають щільні гумові рукавички, іншу частину тіла ховають під одягом.
Роботи проводять на свіжому повітрі або в добре освітленому гаражі з встановленою вентиляцією.
Алгоритм демонтажу АКБ
Опис послідовності дій становить собою наступний ланцюг подій.
- Відкриття капота автомобіля.
- Розбирання елементів шумоізоляції в місцях, де вони встановлені самостійно або виробником.
- Ослаблення ізолятора і від'єднання клеми, позначеної знаком «-».
- Демонтаж затиску з міткою «+».
- відкручування гайок і металевих планок, що фіксують акумулятор в гнізді.
- Вилучення електроприладу з порожнини, призначеного для цієї мети.
Установка на місце відбувається в зворотному порядку, тобто починаючи з шостої операції і закінчуючи першою.
При наявності в конструкції акумулятора декоративного кожуха, його необхідно зняти , підчепивши кінчиком викрутки.
Розглянемо процес очищення обслуговуємого кислотного акумулятора.
Профілактичні заходи
Обслуговування АКБ починають з позбавлення від слідів карбонату натрію. У вийнятих з пазів батарей перевіряється щільність закручування пробок. Для нейтралізації осадженого електроліту, кришку протирають розчином питної (або кальцинованої) соди. Потім все зайве змивають водою. Ганчіркою поверхню кришки витирають насухо.
З планкою, пробками, пластинами і отворами під кріплення - поводяться аналогічним чином.
Наступним кроком є прочистка вентиляційних отворів. Її треба робити не рідше 1 разу на місяць. Газовідводи вмонтовані в конструкцію кольорових пробок. Їх легко знайти в середніх осередках.
Особливо уважно необхідно поставитися до конструкції АКБ, в якій батареї розміщені в спеціальному відсіку. Це найбільш ймовірне місце для скупчення пилу, бруду, осаджені електроліту. Ігнорування процесу прочищення, особливо в жарку погоду, веде до випаровування електроліту і викликає сульфатацію пластин.
При близькому сусідстві АКБ з випускним колектором , його слід на літо відгородити за допомогою найпростішого металевого екрана.
Взимку рекомендується направити теплову енергію від радіатора і на обігрів акумулятора. Подібна міра заощадження АКБ сприяє збереженню заряду.
У вилученої з відсіку батареї перевіряють напругу, рівень електроліту і його щільність Про те, як правильно заряджати акумулятор автомобіля, написано у тематичній статті. При необхідності, під'єднують заряджений пристрій. Ліквідують нашарування пухких окислів, сліди корозійних доріжок.
Особливості процесу зняття автомобільного акумулятора
Перед початком роботи потрібно ознайомитися з важливими нюансами.
1. Демонтаж приладу відбувається при заглушеному двигуні.
Спроба перевірити роботу генератора при працюючому моторі веде до стрибка напруги.
У штатних системах ймовірність можливого підвищення напруги закладена в запас міцності. А електроніка тонкої настройки досить часто не витримує подібних випробувань.
У першу чергу це стосується сигналізації. Через різницю потенціалів напруга підвищується в кілька разів. Скидаються настройки інших приладів, у тому числі - бортового комп'ютера.
У мережі описані випадки, коли з цієї причини в AUDI спрацьовували подушки безпеки. Концерн Форд відкликав 40000 автомобілів на доопрацювання.
2. Найзначнішим нюансом демонтажу приладу є послідовність від'єднання клем.
Для самого пристрою неважливо що скидається спочатку: плюсова або мінусова електромагістралі. Тому деякі автомеханіки, після демонтажу «-» до «+» кабелю не торкаються.
Певний порядок робіт важливий для безпеки людини. Першочерговість відключення негативного кабелю пояснюється тим, що за допомогою різьблення він контактує з кузовом автомобіля. Будь-яка деталь, під'єднана до «маси», може стати причиною короткого замикання.
При використанні металевого інструменту, після демонтажу клеми легко ненароком доторкнутися до корпусу. Дотримання зазначеного порядку - спочатку «-», а потім «+», - дозволяє уникнути критичного збільшення навантаження.
Уважно вивчивши основні моменти зняття з автомобіля акумулятора, можна приступати до практичної частини.
Прокоментувати: