Неприємна ситуація коли раптово сів акумулятором, напевно траплялася в житті практично кожного автолюбителя. Причому, як правило, відбувається це в самий невідповідний момент, коли часу на виправлення ситуації катастрофічно не вистачає. Як бути? Звичайно ж, можна викликати евакуатор, або, залишивши авто, дістатися до місця призначення на таксі, але це не вихід із ситуації. Оптимальне рішення - спробувати завести авто від допоміжного джерела живлення. Зробити це зовсім не складно, головне знати основні правила та особливості проведення процедури. Отже, як прикурити автомобіль від акумулятора? Давайте розберемося.
Що необхідно для запуску авто
Для того щоб правильно прикурити автомобіль , необхідна наявність наступних компонентів:
Надійний і якісний провід для прикурювання, що має необхідну довжину і металеві затиски на кінцях;
- Автомобіль, що виступає в ролі донора. Варто звернути увагу, що обидва акумулятора повинні мати напругу в 12 В і правильно замкнутий контур - коли один з контактів замикається на корпус авто;
- Захисні рукавички.
Послідовність проведення операції по прикурювання
Процедура прикурювання складається з декількох досить простих етапів, грамотне виконання яких, зможе забезпечити необхідний результат:
- Етап 1. Перед початком, необхідно відключити всі споживачі струму заглушити автомобіль, який використовується в якості донора і переконатися, що напруга його акумулятора рівна 12 В, а ємність, приблизно дорівнює ємності непрацюючого акумулятора;
-
Етап 2. Тепер можна починати прикурювати. Тут дуже важливо правильно підключити клеми - червоний дріт сполучає між собою позитивні полюса на обох акумуляторах, а чорний (або безбарвний, залежно від типу використовуваних проводів), з одного боку кріпиться до негативного полюса (допоміжне авто), а з іншого - на масу авто, яке прикурюється. Це може бути блок двигуна або будь-яке інше різьбове з'єднання, вільне від фарби. Ні в якому разі не можна підключати другий кінець дроту до негативного полюса , це призведе до плачевного результату. Після того, як дроти з'єднані, можна запускати двигун допоміжного авто;
- Етап 3. Тут необхідно почекати приблизно 10 хвилин, щоб акумулятор трохи зарядився. Це дозволить знизити навантаження на електрику авто при його запуску і зведе до мінімуму нагрівання проводів, що використовуються для прикурювання.
- Етап 4. Тепер можна заводити і другий автомобіль, при цьому, тривалість спроб запуску повинна бути в межах 15 секунд , а інтервал між ними складати 1 хвилину. Після вдалого старту, рекомендується залишити обидва двигуна на холостому ходу на 2-3 хвилини, а перед відключенням клем, включити на проблемному авто будь-якої споживач струму, наприклад, обігрів стекол. Це дозволить стабілізувати напругу в системі і позбавить від різких стрибків. Не рекомендується використовувати для цих цілей освітлювальні прилади, оскільки перепади напруги викличуть перегоряння ламп.
- Етап 5. Відключення проводів, яке проводиться в зворотному порядку - спочатку маса, а потім і позитивний полюс. Щоб дати можливість акумулятору трохи підзарядитися, варто після закінчення процедури прикурювання, залишити двигун включеним на 15-20 хвилин.
Все, на цьому прикурювання автомобіля закінчено, і можна спокійно їхати у своїх справах.
Ситуації, в яких варто відмовитися від процедури прикурювання
Незважаючи на всю простоту і необразливість даної процедури, її проведення в деяких випадках не просто недоцільно, але й небезпечно. Отже, коли ж краще не прикурювати авто:
- Температура навколишнього середовища нижче -20 градусів;
- Мається істотна різниця в обсягах двигунів;
- Необхідно прикурювати автомобіль з дизельним двигуном;
- Мають місце проблеми з електрикою авто.
Замість висновку
Резюмуючи все вищевикладене, варто зазначити, що в процедурі прикурювання насправді немає нічого складного, головне все робити правильно і послідовно. Ну а уникнути подібних ситуацій, допоможе звичайнісінька уважність - щоразу, при виході з автомобіля варто перевіряти, чи не залишилися, включені будь-які джерела споживання електроенергії. Просте рішення, але воно дозволить вам позбавитися від багатьох проблем.
Удачи на дорогах!
Прокоментувати: