Напевно, ситуації, коли двигун авто раптом починає поводитися зовсім дивним чином, виникали в житті практично кожного автолюбителя. Як показує практика, в переважній більшості випадків, виною всьому - проблеми зі свічками запалювання. У подібній ситуації, слід без зволікання потурбуватися їх заміною, інакше це може привести до серйозних неприємностей з руховою системою авто. У даній статті ми спробуємо розібратися з тим, як перевірити свічки запалювання самостійно, не докладаючи надмірних зусиль.
Ознаки несправності
Для початку варто розібратися, що ж таке свічка запалювання. Отже, цей пристрій, за допомогою якого і відбувається займання робочої суміші, що знаходиться в камері згоряння. Як правило, заміна свічок, повинна відбуватися кожні 35-45 тисяч км. Серед основних ознак, що свідчать про несправності даного компонента, виділяють такі:
- Труднощі з запуском двигуна;
- Сторонні шуми при роботі двигуна, навіть на холостому ходу;
- Збільшення витрат палива;
- Підвищене число шкідливих речовин у вихлопних газах;
- Залиті бензином свічки.
При виявленні хоча б одного з перерахованих вище ознак, необхідно без зволікання провести діагностику. Варто зауважити, що дана процедура не відрізняється особливою складністю, завдяки чому, з нею зможе впоратися навіть початківець автолюбитель.
Очищення від нагару
Для початку, слід очистити свічки, позбувшись від наявного нагару. Очищення може проводитися одним з двох способів:
- Механічний - при якому, використовується будь-який гострий, металевий предмет. Правда, варто бути готовим до того, що через недосвідченість можна подряпати свічку, внаслідок чого, її подальша експлуатація стане неможливою;
- Хімічний - при якому свічка обезжирюється, акуратно промивається в бензині, просушується і занурюється в розчин ацетату амонію , хвилин на тридцять, не більше. Після цього виконується її очищення, за допомогою м'якої щітки або капронової нитки.
Способи перевірки
Перевірка може бути проведена різними способами. Але серед найбільш затребуваних і популярних варіантів, особливо виділяють такі:
- Перший - необхідно по черзі відключати провід, що йде до розподільника від свічки запалювання. Після відключення кожного контакту, варто прислухатися до звуку двигуна. Якщо ритм його роботи залишився незмінним, значить, дана свічка якраз і вийшла з ладу;
- Другий - відрізняється такою ж простотою і ефективністю. Суть його полягає в тому, що необхідно від'єднати дріт від свічки і доторкнутися їм до блоку циліндрів. За наявності іскри і її зовнішнім виглядом, можна зробити висновок про працездатність елемента і якість його роботи.
Крім цього , можна використовувати і прилад для перевірки свічок запалювання, як фабричний, набутий в будь-якому автомагазині, так і зроблений своїми руками, з основою з п'єзоелектричного компонента від звичайної запальнички. Принцип роботи пристрою досить проста - провід, що виходить з модуля, кріпиться до наконечника свічки, а сама вона фіксується до пристрою, після чого натискається кнопка на блоці. Електророзряд, що проходить між електродами, буде свідчити про справність свічки, а його відсутність - про те, що слід задуматися про її заміну.
Замість післямови
Прийшла пора підбивати підсумки. Як ви самі бачите, самостійна перевірка свічок запалювання, не представляє особливих труднощів і може бути виконана навіть без спеціальних інструментів і пристосувань. Головне, проявити трохи терпіння і в точності слідувати викладеним в даній статті рекомендацій.
Вдалої вам перевірки.
Прокоментувати: