На жаль, поломка стартера - явище не таке вже й рідкісне. Причому, як правило, подібна неприємність трапляється в найбільш невідповідний момент. Здавалося б, ще вчора все було в порядку, а вже сьогодні, машина категорично не хоче заводитися. Як бути? Звичайно ж, можна здати авто в сервіс, довіривши професіоналам, але є і більш просте рішення - виконати перевірку стартера від акумулятора своїми руками. Процедура не складна, головне, не поспішати і бути уважним.
Основні види несправностей і причини їх виникнення
Стартер - пристрій, що використовується для запуску двигуна авто, а всі його несправності класифікуються наступним чином:
- Механічні - в переважній кількості випадків, являють собою самий звичайний знос деталей і компонентів пристрою. В основі лежить тривале використання стартера або недотримання основних правил експлуатації. У деяких випадках, може стати причиною виникнення електричних поломок;
- Електричні - пов'язані з подачею і розподілом електроживлення. Найчастіше, перевірка стартера, що має подібні проблеми, полягає в діагностуванні обривів ланцюга, міжвиткових замикань, обгорання робочих поверхонь або замикаючих пластин, викликаних проходженням струму великої сили через контакти.
Якщо ж розглядати питання, як перевірити стартер більш детально, варто в першу чергу розібратися з тим, які саме поломки зустрічаються найчастіше. Серед найбільш поширених несправностей, варто відзначити такі:
- Стартер не крутить двигун авто при його запуску;
- Сам пристрій працює, але при цьому, колінвал залишається нерухомим;
- стартер крутить двигун з недостатнім числом обертів;
- Навіть після пуску двигуна, стартер продовжує свою роботу.
послідовність виконання робіт
Отже, як перевірити стартер? Робота ця досить-таки проста, під силу навіть початківцю автолюбителю і складається з таких проміжних етапів:
- Перевірка працездатності стартера;
- Діагностика реле;
- Перевірка якоря;
- Діагностика щіток і обмотки;
- Перевірка бендикса.
Поетапне виконання процедури
Починається перевірка стартера з його демонтажу і закріплення в лещатах. Тут дуже важливо знати міру - надмірне зусилля може повністю вивести пристрій з ладу. Для перевірки його працездатності, досить замкнути контактні болти, розташовані в тильній частині стартера, відрізком проводу або будь-яким металевим предметом. Якщо стартер в порядку, він почне обертатися, а значить, причина поломки, швидше за все, криється в тяговому реле. Зверніть увагу, при перевірці, температура пристрою повинна бути в межах 20 градусів, без стрибків і перепадів.
Що стосується перевірки реле, то виконати її дуже просто. Для цього застосовуються дроти з малим опором, що підключаються в наступній послідовності: реле на корпусі стартера і позитивний висновок акумулятора з одного боку, корпус пристрою з негативною клемою, з іншого. Якщо пристрій робочій, якір висуне назовні шестирню, супроводжуючи це характерним клацанням. У зворотньому випадку, необхідно задуматися про зміну реле.
Щоб отримати відповідь на питання, як перевірити якір стартера, необхідно скористатися звичайною контрольною лампою, напругою в 220 В. Варто пам'ятати, що експлуатація даного компонента можлива лише при наявності опору від 10 кОм і битті в 0,08 мм.
Якісна перевірка якоря стартера починається з грамотного з'єднання контактів - якір підключається до джерела живлення, а корпус пристрою до лампи. Якщо лампа горить або іскриться, а в повітрі відчувається запах горілої проводки, значить, якір має пробій і потребує заміни.
Щоб перевірити щітки, необхідно використовувати два дроти і 12-ти вольтову лампочку, яка підключається на масу і щіткотримачів. Якщо лампочка світиться, існують проблеми з цілісністю щіток, які потребують заміни. Перевірка обмотки виконується за допомогою все тієї ж лампочки, яка підключається до висновку обмотки і корпусу пристрою. Пам'ятайте, що всі роботи проводяться виключно при підключенні до АКБ.
Перевірка бендикса проводиться наступним чином. За допомогою м'якої прокладки, щоб уникнути пошкодження, зірочка бендикса кріпиться в лещатах, після чого, її муфта обережно провертається в обидва боки. При справному кільці, воно повинно обертатися виключно в одну сторону. Якщо ж муфта вільно обертається в обидві сторони, значить, прийшла пора заміни компонента.
Підводячи підсумки
Ось, мабуть, і все. Питання, як перевірити стартер, повністю розкрите. Сподіваємося, що викладена в статті інформація допоможе вам, і ви зможете самостійно виконати всі описані в ній операції. Удачі на дорозі.
Прокоментувати: