Багато хто погодиться з тим, що найбільш виразні елементи екстер'єру автомобіля - це колісні диски, оптика і радіаторна решітка. Говорячи про останню, слід зазначити широкі можливості в розрізі тюнінгу, які за вельми скромну суму доступні практично будь-якому обивателю. Насправді, решітка радіатора своїми руками виготовляється дуже просто і швидко. Для цього необхідний набір елементарних інструментів, а видатковий матеріал легко придбати на будь-якому авторинку або навіть в магазині будматеріалів. Почнемо наш екскурс по даній темі.
Брутальна сітка рабиця
Найпоширенішим матеріалом, який заміняє стандартну заводську решітку радіатора, представляється решітка рабиця з дрібним осередком . Це можуть бути вироби з алюмінію, пластику і навіть сталі. Знайти такий товар можна в багатьох місцях, і коштувати він буде дуже скромні гроші. Також для операції з пересадки решітки буде потрібно наступний інвентар і засоби:
-
ножівка по металу;
- напилок;
- надфіль;
- наждачний папір;
- саморізи або пластикові хомути;
- холодне зварювання.
Перед тим як зробити решітку радіатора відповідно до власного смаку, необхідно зняти зі штатних місць рідну. Зазвичай вона утримується за допомогою пластикових захоплень, які варто просто віджати, після чого все легко виймається. Ламати кріплення і рамку решітки дуже небажано, так як стара конструкція послужить каркасом для нових звершень. Це ж стосується хромованої накладки, якщо вона є. Після цього «під корінь» зрізаються ножівкою або напилком всі перемички решітки - як вертикальні, так і горизонтальні. Не варто лякатися, якщо деталь відчутно втратила в жорсткості, адже це закономірний побічний ефект подібного тюнінгу.
Всі «пеньки» і задирки доведеться акуратно обробити напилком і надфілем. Для закладення не миловидних отворів від віддалених ребер найчастіше застосовують холодне зварювання. Сохне вона швидко, так що через 10 хвилин можна вже продовжувати роботу. Завершується виготовлення рамки етапом зашкуріванія поверхонь наждачним папером з дрібною фракцією абразиву. Далі за розмірами рамки вирізається сітка. Її кріплення може здійснюватися як дрібними саморізами, так і пластиковими хомутами (коли є, до чого), використовуваними для скручування проводів. У разі застосування саморізів, їх рекомендується перед вкручуванням нагрівати на вогні, щоб не викликати розтріскування матеріалу. Пластикову сітку можна також легко посадити на клей.
Фарба або плівка?
Обробити і прикрасити поверхню решітки можна по-різному. Перш за все, потрібно підкреслити, що фарбування сітки здійснюється ще до закріплення на рамці, якщо ці два елементи планується оформити в різних кольорах. Однотонні рішення можна втілювати вже після повного складання деталей. Не варто забувати і про грунтівку. Бажано, щоб марка грунту і фарби була однією і тією ж. Багато хто практикує обтяжку рамки декоративною плівкою, наприклад під карбон або хамелеон. Такі операції також слід проводити до з'єднання рамки з сіткою. Нічого складного в обклеювання плівкою теж немає. Для цього знадобиться попередньо очистити і знежирити поверхню, після чого, за допомогою фена, а також гнучкого ракеля, нанести і старанно розгладити плівку.
Втім, список альтернативних рішень, якщо не нескінченний, то вже точно не вкладається в рамки однієї статті. У таких випадках більш доречно побажати побільше фантазії і вмілих рук. Адже тільки завдяки цьому створюються унікальні шедеври автомобільного тюнінгу.
Прокоментувати: