Багато вад пластикового бампера машина отримує в зимовий період. Навіть самий акуратний водій не в силах вберегти свій автомобіль від різного роду пошкоджень: подряпин, вм'ятин, пробоїн. З-під коліс сусідніх автомобілів мокрий сніг і шматочки льоду несуться назустріч транспортному засобу. Ремонт бампера своїми руками - це один із способів проявити турботу про свого чотириколісного друга, придбати нові навички та заощадити кошти.
Від чого залежить ремонт пластикового бампера?
Ступінь складності відновлювальних робіт визначається глибиною ушкоджень. Основними дефектами поверхні є наступне.
1. Подряпини
Для того щоб приховати мережу мікротравм з площини пластикового бампера не потрібно багато часу, зусиль і витратних матеріалів. Необхідно застосувати шліфмашину (типу ОШМ), позбутися від пилу і обробити зачищене місце засобом, що підвищує здатність зчеплення шарів на молекулярному рівні. Для цієї мети ринок пропонує спеціальний спрей. Підготовлена поверхня кілька разів профарбовується, потім - лакується.
2. Раковини, тріщини, вм'ятини
Для усунення глибоких вад на площині потрібні великі трудовитрати. Спочатку ліквідуються дефекти, потім відновлюється необхідна форма виробу. Після обробки поверхні в місці пошкодження, на пластиковий бампер наносять «косметику».
3. Порушення цілісності виробу
Ремонт бампера в домашніх умовах, коли потрібно відновити презентабельний зовнішній вигляд з окремих фрагментів, найбільш складний. Він вимагає значних вкладень коштів і витрат часу. Більш докладно про цей процес читайте в наступній частині.
Як відремонтувати бампер самостійно?
Елемент каркаса демонтується і укладається на площину. Процес відновлення презентабельного зовнішнього вигляду складається з декількох етапів:
- підготовка поверхні: очищення від бруду, мийка, знежирення, зняття залишків шарів лаку і фарби в місці дефекту;
- укладання розрізнених фрагментів так, щоб вони стикувалися своїми краями;
- виконання процесу пайки (детальніше читайте у відповідному розділі);
- стяжка шва скобами на відстані 1-2 см (на глибину не більше половини товщини);
- наплавка жалом паяльника шару пластика (для запобігання корозії);
- зачистка шліфмашиною остиглого шва;
- грунтовка поверхні складом, відповідним для пластика;
- нанесення 2-3 шарів фарби;
- лакування вироби 2-3 рази.
Спочатку обробляється внутрішня частина пластикового бампера, включаючи пайку та зачистку, а потім виріб перевертається. Далі починається процес підготовки поверхні, пайки і нанесення «косметики» на лицьову сторону.
В якості розрігрівача використовується паяльник або технічний фен.
Для грубої шліфовки застосовується шкурка із зерном №80, чистової обробки - №180-200. Пил який забився в пори, витягується за допомогою струменя повітря під тиском.
Набір скоб береться від будівельного степлера. Попередньо коротшають «ніжки».
Що являє собою набір для ремонту бамперів?
Торгова мережа пропонує різні комплекти витратних матеріалів. Найпростіші - це епоксидний клей і відрізок склотканини. Для відповідальних місць можна взяти металеву сітку з осередками 1 мм, тоді міцність шва буде значно вищою.
Користуються попитом набори пластикових електродів, що відрізняються за складом матеріалу, товщині і ширині. Слід знати про те, що вибір їх товщини залежить від місця прокладки шва. Для заповнення глибоких порожнин використовують більш товсті елементи (серії «В» і «С»). З метою прикріплення армованої сітки беруться в роботу плоскі прокладки («А»). Вони застосовується і при зварюванні стібка на лицевій частині бампера.
Ремонт пластикових бамперів своїми руками: тонкощі процесу пайки
На першому етапі електроди прокладаються вздовж шва, зробленого з внутрішньої сторони пластикового бампера. Один кінець виробу фіксується нерухомо, з нього починається процес пайки. За допомогою нагрівального елемента, теплова енергія якого суворо спрямована на електрод, матеріал розплавляється і заповнює поглиблення рубця.
По мірі виконання стібки вільний кінець електрода зменшується. Під час наступного проходу захоплюються бічні зони. Напрямок руху гарячого потоку повітря (або жала паяльника) перпендикулярно шву: від периферії до середньої лінії стібки.
Після проходу всієї ділянки остигає маса пластика з бульбашками акуратно розгладжується будь-яким тупим предметом. Наприклад, зручною дерев'яною ручкою від інструмента. Для важкодоступних місць на пластиковому бампері розрівнювання поверхні виконується пальцями.
Час охолодження місця пайки не займає більше 3-5 хвилин, остаточне затвердіння шва на пластиковому бампері настає після закінчення декількох годин.
При використанні металевої прокладки для армування шов виходить міцнішим. Як правило, сітку застосовують усередині пластикового бампера. Для хорошого зчеплення з поверхнею намагаються зробити так, щоб краплі розплавленої пластмаси просочилися крізь осередки (на висоту не менше 1 мм). Сітка, втоплена таким чином, міцно тримається. Після охолодження надлишки пластику видаляються шлифмашиной.
Володарям допитливого розуму і золотих рук цілком під силу вирішити питання: «Як відремонтувати бампер самостійно». Вивчайте прийоми роботи, в яких найбільш часто потребують вузли автомобіля.
При вдосконаленні навичок, від частини послуг сторонніх організацій можна відмовитися. А при нагоді такі вміння дадуть можливість відразу розпізнати виверти користолюбного майстра, який явно завищує ціну на свій сервіс.
Прокоментувати: