Полірування - важлива процедура догляду за автомобілем, що дозволяє надати йому привабливий вигляд і салонний блиск. Крім естетичної сторони, дана процедура має і важливу практичну користь: утворюється на поверхні кузова захисна плівка, усуває мікротріщини і подряпини, а також оберігає покриття від несприятливого впливу ультрафіолету, реагентів, вологи і пилу. Також захисна полірування кузова автомобіля дозволяє продовжити термін служби авто, оскільки запобігає розвитку корозії металу . Саме тому полірувальні роботи в більшості випадків є завершальним етапом кузовного ремонту .
Види полірувальних робіт
Технологічно виділяють два види полірування: відновну (абразивну) і захисну. Відновлювальне полірування кузова автомобіля призначене для відновлення властивостей лакофарбового покриття, усунення наявних недоліків і дефектів у вигляді неглибоких подряпин, потертостей і плям. Процедура полягає в механічному видаленні верхнього шару лакофарбового покриття товщиною в кілька мікрометрів. Даний тип робіт не рекомендується застосовувати занадто часто - тільки при наявності видимих слідів впливу на корпус авто агресивних факторів. Якщо дефекти незначні, застосовують м'яке відновлювальне полірування. При наявності виражених дефектів покриття застосовують більш жорстку абразивну поліровку.
Захисне полірування кузова авто є профілактичною процедурою, покликаної відновити блиск покриття і захистити його від впливу агресивних природних і хімічних факторів. Дана процедура проводиться із застосуванням без абразивних поліролей на основі синтетичних матеріалів і восків. Захисна поліровка обов'язково проводиться після відновлювальної. А якщо здійснювати цю процедуру регулярно, то необхідність проведення абразивних полірувальних робіт зводиться до мінімуму.
Як проводиться полірування корпусу автомобіля?
Безпосередньо перед тим , як приступити до полірувальним роботам, автомобіль необхідно підготувати: ретельно вимити, видаливши сліди антикора, бітуму, бруду. Залишки фарби видаляють розчинником (при цьому важливо стежити, щоб не відбувалося розм'якшення неушкодженого лакофарбового покриття ), після чого просушують поверхню кузова. При наявності глибоких відколів і подряпин, їх заклеюють спеціальним скотчем. Перед проведенням абразивних полірувальних робіт скотчем також необхідно заклеїти всі пластикові елементи кузова.
Перед початком робіт необхідно оцінити стан покриття кузова і виявити дефекти. Грубі дефекти усуваються шляхом шліфування із застосуванням дрібно абразивної шкурки. Після цього проводиться відновлювальне і захисне полірування. Роботи повинні здійснюватися в добре провітрюваному приміщенні з достатньою кількістю світла або на вулиці в безвітряну погоду (прямі сонячні промені не повинні потрапляти на автомобіль).
Абразивне полірування кузова здійснюється в кілька етапів. Після очищення кузова, проводиться видалення верхнього пошкодженого шару фарби. Для цього застосовуються абразивні полірувальні пасти, зернистість яких визначається ступенем ушкоджень. Потім поверхню промивається з метою видалення абразивних часток і просушується. Після цього наноситься шар захисного поліроля.
Поліровку можна здійснювати вручну або за допомогою полірувальної машинки. При ручному способі невелика кількість поліроля наноситься на серветку і рівномірно розподіляється по поверхні кузова (при використанні аерозольних засобів, їх розпилюють прямо на корпус). Після цього необхідно дочекатися висихання поліроля і почати протирати поверхню чистою серветкою. Суть процедури полягає в створенні на поверхні кузова шару, який буде охороняти лакофарбове покриття від пошкоджень в результаті впливу несприятливих факторів. Захисний шар відштовхує вологу, завдяки чому поверхня легше миється, і на ній не залишається плям від крапель води. Захисний поліроль, залежно від його складу, може протриматися на корпусі авто до 2 років.
Якщо необхідне глибоке полірування кузова, для її проведення потрібно професійний інструмент: полірувальна машинка, полірувальні кола, різні типи полірувальних складів. Даний вид робіт часто є складовою частиною передпродажної підготовки авто і проводиться відразу після фарбування з метою видалення дрібних нерівностей і дефектів. Після завершення процедури кузов покривається захисним покриттям, що охороняє поверхню від утворення подряпин, відколів та інших пошкоджень. При відсутності необхідного досвіду проведення глибокої поліровки краще довірити фахівцям.
Прокоментувати: