З часом, в силу непередбачених обставин і в результаті природних причин, фасад автотранспортного засобу стає непривабливим. У таких випадках, перше, що спадає на думку - поїхати в сервісний центр і віддати чималу суму коштів за облагородження машини. Фарбування кузова автомобіля своїми руками є другим варіантом, однак перед цим необхідно досконально опрацювати питання: які дії потрібно здійснити і скільки це буде коштувати.
Види фарбування автомобіля
В залежно від поширеності зони ушкодження, всі типи робіт можна класифікувати як точкове, локальне та повне фарбування.
1. Точкове поліпшення зовнішнього вигляду деталей кузова.
Застосовується в разі легких поверхневих вад, наприклад, подряпин на двері. Як правило, для усунення досить скористатися поліролью або спеціальним олівцем.
2. Локальне фарбування різних деталей кузова.
Технологічний процес ремонту аналогічний повного фарбування, але застосовується до конкретного місця, де виявлені ушкодження середньої глибини, як то: відколи, тріщини, подряпини. Легкознімні деталі можуть бути зняті (все залежить від місця розташування вади). У більшості випадків, демонтаж не проводиться.
3. Повне фарбування транспортного засобу.
Це досить складний і тривалий процес, що вимагає істотних матеріальних вкладень.
Повний цикл умовно розбивається на 2 етапи, перший з яких присвячений роботам по підготовці поверхні до фарбування, а другий - безпосередньому нанесення барвника.
Підготовка кузова до фарбування
1. Мийка автомобіля і демонтаж легкознімних елементів.
Кінцевий результат будь-яких лакофарбових робіт безпосередньо залежить від якості підготовки поверхні. Спочатку автомобіль миють, потім знімаються всі навісні елементи, монтаж яких не представляє особливих труднощів.
2. Захист компонентів.
Наступний виток організації робіт присвячений ізоляції виступаючих тяжкоз'ємних вузлів автомашини від можливого попадання хімреактивів.
3. Зачистка місць корозії.
Необхідно знати про те, що основа міцного кріплення всіх нашарувань «пирога», що складається з лав шпаклівки, грунту, фарби, лаку, - полягає у виявленні та повної ліквідації вогнищ корозії.
Процес цей досить брудний, вимагає уважного ставлення, займає багато часу і пов'язаний з необхідністю використання спецзасобів індивідуального захисту .
як механічних інструментів застосовуються: шліфувальні машини, дрилі, а також ручні пристосування.
4. Зняття старої фарби.
Перед нанесенням нового відтінку, необхідно провести роботи з видалення попереднього шару. З метою прискорення процесу, його поєднують з ліквідацією корозійних ділянок.
Можна облагородити зовнішній вигляд автомобіля поверх старого покриття. Але в цьому випадку, необхідно ретельно досліджувати всю поверхню кузова на предмет відшарування фарби.
5. Шпаклювальні роботи.
Мета нанесення шару пасти полягає в маскуванні дрібних дефектів: вм'ятин, подряпин. Як інструмент використовують різні види гумових шпателів. Після підсихання проводиться шліфування. Кількість наносяться шарів залежить від стану основи. По завершенні шпаклівки кузов змочують уайт-спіритом.
6. Грунтування кузовного виробу.
Суспензія розчинника і пігментів наноситься на вкриту шпаклівкою поверхню. Після цього проводиться шліфування зовнішньої частини кузова. Мікроскопічні риски, що залишилися після шліфування, механічним шляхом утримують шар нанесеної фарби. Потім все знежирюють.
Процес фарбування деталей кузова
Операція колеровки складається з двох етапів: контрольної операції та безпосереднього нанесення пігментного розчину. При необхідності, проводиться додатковий процес лакування.
1. Перевірка якості робіт, виконаних раніше.
Кузов рясно змочується розчинником, а потім добре висушують. В основі прийомів використання фарбопульта лежать швидкі горизонтальні рухи. Відстань до поверхні кузова - 20 см.
Спочатку наноситься так званий проявочний шар, мета якого - виявити пропущені дефектні зони. Після того як контроль виявився задовільним, проявлення рекомендується повністю видалити, а потім весь кузов знежирюють уайт-спіритом.
2. Процес нанесення фарби.
Технологія фарбування така ж, як для проявочного шару. Операцію рекомендується проводити при денному освітленні, таким способом відразу виявляються нефарбовані місця. Наносять кілька шарів (як мінімум 2-3), між ними обов'язково робити повну просушку.
Тепер, озброївшись інформацією, автолюбителю варто добре подумати: пробувати самому або доручити цю справу фахівцям.
Прокоментувати: