У дбайливого господаря, що має в своєму володінні заміську нерухомість або живе в приватному будинку, ніколи не вичерпується потреба в транспортуванні великогабаритних вантажів. Колись треба підвести будматеріали та обладнання, щоб провести оновлення будинку, в інший час - потрібно приділити увагу гаражному будівництву. Кілька разів на рік душа і тіло просять відпочинку, і тоді кудись необхідно занурити човен, і разом з сім'єю відправитися далеко-далеко, щоб змінити обстановку і освоїти новий життєвий простір. Фаркоп своїми руками - це відмінний варіант економії коштів. Це спосіб створити корисну річ, за допомогою якої можна вирішити проблему перевезення масивних предметів власним автомобілем.
Пристроями для кріплення причепів обладнані деякі транспортні засоби, в основному іномарки. Однак подібних конструкцій явно не вистачає на всіх, хто потребує. Можна не створювати собі проблему, піти в магазин і купити будь-яку з відповідних моделей. Але набагато цікавіше зробити автомобільний фаркоп своїми руками, а потім похвалитися перед друзями своєю кмітливістю і майстерністю.
Вихідні компоненти для виробництва тягово-зчіпного механізму
Перед початком робіт необхідно заготовити такі предмети для виготовлення фаркопа автомобіля.
-
Кульовий механізм, оснащений вушками (його можна купити в автомагазинах або ринку).
- Металева труба (1 м).
- Балка - куточок (0,5 м) або готові елементи.
- Гайки - 2 шт. (Для фаркопа).
- Комплект сполучених елементів, потрібних для установки фаркопа: болтів діаметром 14 мм, шайб і гайок.
Група буксирувальних пристроїв підрозділяється на стаціонарні або знімні. Для останнього виду автомобільного кріплення потрібні додаткові гайки і куточки.
Ще однією особливістю конструкції фаркопа є наявність відкидних бортів. Вони сприяють більш зручному перевезенню довгомірних вантажів. Для монтажу запасаються трубою прямокутного перерізу і листом металу.
Виклад процесу виготовлення автомобільного фаркопа
Точний опис послідовності дій багато в чому залежить від конкретної марки транспортного засоби і стану кузова. Загальна спрямованість заходів полягає в наступному.
1. Проводиться демонтаж бампера автомашини.
2. Відрізані вушка, з заздалегідь просвердленими в них отворами, зварюються з метровою трубою.
3. Намічається центральну ділянку монтажу.
При примірці на бампер автомобіля, він буде розташований між траверсами. До нього газозварюванням під'єднують ще один відрізок металевої конструкції.
4. Кріплення куточків до середньої частини звареної ферми фаркопа.
Це робиться для створення, по-перше, більш жорсткої конструкції, а по-друге, вузла знімного типу. До балки кутового перетину приварюются гайки, а потім зістиковують її з центральною частиною (див. Пункт №3).
5. При необхідності подачі електроенергії на причеп, бажання реалізуються шляхом подовження магістралей через задню фару. Фаркоп, виготовлений власними силами, служить підставою для кріплення сполучної розетки, яку виготовляють за допомогою контакту з connector.
6. Заключним етапом процесу виробництва жорсткої рами фаркопа є грунтовка і фарбування.
Установка фаркопа своїми руками
Монтаж тягово-зчіпного пристрою вимагає ретельного підходу. Недбалість у роботі може привести до зриву вушок, що спричинить за собою некерованість рухомого причепа, навантаженого важкими предметами. Це небезпечне явище веде до виникнення дорожньо-транспортних пригод.
Для здійснення процесу установки необхідний гараж, який має оглядову яму або той, що обладнаний потужними підйомниками.
Установка фаркопа проводиться таким чином.
У зв'язку з тим, що будуть проводитися зварювальні роботи, систему електропроводки знеструмлюють. Вилучаються всі можливі джерела горіння, проводиться демонтаж оббивки. Багажний відсік очищається від сміття.
2. Кріплення времянки для з'єднання рами причепа з каркасом кузова.
З метою примірки та тимчасового кріплення перед зварюванням - за допомогою хомутів - фаркоп, створений своїми руками, кріпиться за місцем.
3. Прокладка монтажних ходів.
Крізь товщу кузова в днище багажника просвердлюють наскрізні отвори діаметром 12,5 мм, в які встановлюються болти з шайбами. З боку фаркопа навертаються гайки.
4. Посилення несучої здатності кузова.
Навпроти нижніх лонжеронів в днище багажника прокладаються ще 2 лазівки, за допомогою яких проводиться монтаж накладки. Роль отворів - зміцнення конструкції багажника автомобіля і захист від пошкоджень осей лонжеронів.
Кріплення використовується таке саме. Як інструмент - гайковий ключ на 17-19 мм.
5. Заключний етап отримання надійного з'єднання фаркопа з кузовом.
Для подальшої зручності використання - мається на увазі прокладання світла - потрібні додаткові зусилля.
6. Виготовлення ходів для протягання електропроводки.
Відповідним місцем для просвердлювання отворів є ділянка, в якій ніщо не заважає приєднанню.
Після примірки, на кузові автомобіля робляться проходи під кабель. Він простягається крізь отвори і підключається, дотримуючись кольоровим відмінностям.
7. Повернення на місце оббивки.
У разі якщо за місцем потрібно змінити її форму, запасаються ножицями і кріпильними пристосуваннями.
Це все про основні етапи створення та кріплення буксирувального пристрою.
Реалізуйте свій творчий хист. Фаркоп своїми руками для іномарки або вітчизняного автомобіля - цілком здійсненна затія, тільки потрібно зробити ретельний розрахунок.
Прокоментувати: