Необхідність фарбування автомобіля виникає у багатьох автовласників. Фарбування часто потрібно уживаним машинам або машинам після ДТП, коли крім технічного ремонту, може знадобитися ще й оновлення лакофарбового покриття. Новачки в таких випадках частіше звертаються до фахівців. А для професіоналів та автолюбителів зі стажем підготовка до фарбування автомобіля - справа нескладна. Адже, незважаючи на копіткість процесу, підготувати авто до фарбування можна і самостійно.
Необхідні для роботи інструменти і матеріали
Щоб правильно підготувати авто до фарбувальних робіт, важливо мати повний комплект необхідних для роботи інструментів і матеріалів. Важлива увага варто приділити їх якості. Адже від того, як підготувати автомобіль до фарбування, залежатиме якість нанесеного лакофарбового покриття. Щоб повернути автомобілю свіжий вигляд і не витрачати після фарбування час на виправлення дефектів або переробку всієї роботи заново, необхідно підібрати якісні матеріали та відповідні інструменти.
Для проведення робіт знадобляться наступні матеріали та інструменти:
- абразивний матеріал (наждачний папір, шкурки для рубанка, спеціальні кола на липучці для орбітальної машинки) ;
- болгарка або шліфмашинка;
- рубанок;
- автомобільні шпателі (для шпаклівки прямих поверхонь краще підійдуть сталеві, а для викривлених - гумові і пластикові);
- брусок для затирання (можна купити готовий або зробити самостійно, притерши до площини прямий дерев'яний брусок);
- шпаклівка;
- грунтівка (добре захистить від корозії акрилова грунтівка).
Крім сказаного, для роботи знадобляться полірувальні пасти, знежирюючий засіб (антисилікону) і серветки для знежирення, губка Скотч -Брайт, малярський скотч. Якщо потрібно рихтування вм'ятин і опуклостей, знадобиться молоток або інший ударний інструмент і опора. Для нанесення грунтівки знадобиться пневматичний пістолет, компресор або краскопульт.
Технологія проведення підготовки машини до фарбування
Підготовка до фарбування будь-якого автомобіля включає кілька загальноприйнятих стадій . Для початку, проводять ретельний огляд автомобіля, для чого його попередньо миють і висушують. Важливу увагу при огляді варто приділити днищу, порогам, крилам і іншим ділянкам, найбільш схильним корозії і утворення сколів, вм'ятин і подряпин . У разі виявлення особливо складних ділянок, буде потрібно проведення зварювальних робіт.
Потім необхідно очистити кузов від старого лакофарбового покриття. Але перед початком роботи необхідно зняти скла, фари, бампери та інші деталі авто, які не повинні бути пофарбовані. Частина з них можна не знімати, а заклеїти малярським скотчем, газетами або плівкою. У разі необхідності, проводиться рихтування вм'ятин, вигинів і складок. Щоб при цьому уникнути слідів на зазнали рихтування деталях, необхідно використовувати молоток і опору з ідеально гладкою поверхнею. При великому обсязі рихтувальних робіт та відсутності відповідного досвіду, краще звернутися до професійного бляхареві.
Зачистка кузова проводиться за допомогою рубанка і шліфувальної машинки. Для обробки зварних швів, а також деталей, які зазнали корозії, зазвичай використовують болгарку. Невеликі вм'ятини і подряпини обробляють вручну наждачним папером. Для усунення нерівностей, що утворилися після зачистки, поверхню необхідно зашпатлювати, попередньо знежирити. Перед нанесенням шпаклівки важливо прочитати рекомендації виробника та інструкцію щодо її застосування . Шпаклівка наноситься в декілька шарів з проміжним шліфуванням.
Потім кузов обезжирюєтся і проводиться його грунтування. Після висихання грунту поверхню кузова зачищають шкіркою і обробляють знежирюючим розчином. Для перевірки якості шпаклівки на оброблену поверхню наносять виявляє шар (емаль або проявочний порошок), який виявить всі недоробки, допущені під час шпаклівки та шліфування. Якщо ніяких дефектів на поверхні немає, слідів від проявлення не залишиться.
На заключному етапі робіт необхідно обдути поверхню кузова повітрям з компресора і обробити знежирюючим розчином.
Прокоментувати: