З проблемою появи відколів і подряпин на поверхні кузова стикається будь-який автовласник: дорожній гравій, галька, пісок, лід, що вилітають з-під коліс попутних та зустрічних машин, викликають пошкодження лакофарбового покриття. У місцях подряпин і відколів може розвинутися корозія металу або відбутися відшарування фарби, що значно погіршує зовнішній вигляд авто і знижує його ринкову вартість. Саме тому антигравійний захист кузова є досить актуальною і затребуваною послугою.
Антигравійна захисна плівка
Захисна антигравійна плівка в даний час є найдієвішим способом захисту , здатним оберегти покриття авто навіть від наслідків невеликих ДТП. Захист кузова плівкою припускає нанесення прозорої полімерної плівки з високою міцністю. Таке покриття надійно захищає поверхню кузова від ультрафіолету, хімічних реагентів, впливу піску, каменів, пилу і появи відколів і потертостей. Крім захисту, антигравійна плівка виконує і декоративну функцію - з її допомогою можна перетворити зовнішній вигляд авто, зробивши його дзеркальним, глянсовим, матовим або навіть з малюнком.
Плівка досить пластична і тонка, тому може застосовуватися для обклеювання деталей кузова будь-якої форми. Захисна плівка не вступає в реакцію з фарбою, тому, при необхідності, її можна без проблем зняти. Термін служби антигравийной плівки може досягти 5 - 7 років. Завдяки своїй стійкості до впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища, захисна плівка може використовуватися, як антикорозійне покриття для арок, днища і порогів автомобіля.
Інші способи захисту кузова автомобіля від пошкоджень
Захист кузова автомобіля від дрібних пошкоджень може проводитися і іншими способами. Найпоширенішими з них є наступні:
- Захисні поліролі - надають додатковий блиск лакофарбового покриття і захищають його від несприятливого впливу ультрафіолету, опадів, реагентів, слабких механічних пошкоджень. Довговічність присутності поліролі на поверхні кузова залежить від складу препарату. Поліролі, створені на основі тефлону, забезпечують захист від бруду і хімічних реагентів впродовж 3 місяців. Поліролі, основу яких складають епоксидні смоли, можуть протриматися до 12 місяців. Такий склад взаємодіє з молекулами лакофарбового покриття авто, створюючи міцний «панцир», що оберігає поверхню від пошкоджень в результаті впливу піску, дорожнього пилу, хімічних речовин. Найбільш довговічну і надійний захист забезпечує нано-полірування. Дане покриття має стійкість до будь-яких механічних і хімічних впливів і захищає кузов авто до 2 - 3 років.
- «Рідке скло» - захисний склад, що поліпшує зовнішній вигляд авто і захищає від агресивного впливу зовнішнього середовища. Міцна скляна плівка, що утворюється в результаті взаємодії речовини з лакофарбовим покриттям авто, може захищати кузов протягом 3 років.
- «Рідкі чохли» - швидкосохнучий склад, який, після нанесення утворює тимчасовий захисний шар у вигляді еластичної плівки. Засіб оберігає від абразивного впливу дрібних частинок і володіє хорошими антикорозійними властивостями. Склад можна наносити самостійно, при цьому важливо рівномірно його розподіляти по поверхні і наносити кілька шарів (так буде згодом легше зняти утворену плівку). Основним недоліком такого покриття є його не зовсім естетичний зовнішній вигляд.
-
Захисні чохли на капот - найбільш простий спосіб антигравийного захисту. Однак, використання захисних тканинних чохлів має свої недоліки. По-перше, виріб необхідно підбирати під конкретну марку авто. По-друге, важливо постійно контролювати стан покриття під тканиною - потрапляння сміття, вологи або пилу під тканину може призвести до псування і корозії покриття .
- Пластикові дефлектори - захищають фронтальну частину капота від механічних пошкоджень. Даний спосіб захисту - не найнадійніший, дефлектори починають працювати тільки на високих швидкостях. Крім того, установка деяких моделей вимагає сверління додаткових отворів в кузові.
Для короткострокового захисту можна також використовувати віск. Його можна нанести вручну, використовуючи при митті авто шампунь з воском. Однак, на віск швидко осідають частинки пилу, бруду і піску, що веде до швидкого забруднення автомобіля. При цьому забруднення складніше змити, навіть роблячи найретельнішу мийку. В якості нетривких покриттів краще підходять полімерні речовини, що не містять у своєму складі силікону або воску. Вони здатні захистити кузов від забруднень і вигорання на строк близько тижня.
Прокоментувати: