Головним ворогом автомобільного кузова є корозія металу - його руйнування під впливом фізичних і хімічних факторів навколишнього середовища. І, незважаючи на те, що антикорозійна обробка кузова і днища в обов'язковому порядку здійснюється виробником авто, багато автовласників намагаються додатково захистити метал від корозії. Для цього проводиться антикорозійна обробка автомобіля своїми руками. Виробляючи дану маніпуляцію через певні проміжки часу, можна запобігти розвитку корозії на кузові і днище, тим самим продовживши термін служби автомобіля.
Коли виробляти антикорозійну обробку?
Повну антикорозійну обробку необхідно проводити як для нових, так і для старих авто. Це захистить кузов від впливу факторів навколишнього середовища, що провокують розвиток корозії. У разі старих авто повторювати обробку слід через кожні півтора - два роки. Важливо звернути увагу на приховані порожнини кузова - там іржавіння не завжди виявляється на початкових етапах.
На обсяг і періодичність обробки впливають умови експлуатації авто, а також якість препаратів, які використовуються для попереднього захисту. Крім того, антикорозійний захист необхідно відновлювати після будь-якого ремонту або заміни деталей кузова. Про періодичність і доцільності обробки можна проконсультуватися у співробітників антикор-центрів або автосалонів.
Вимоги до матеріалів для обробки
Найчастіше для захисту від іржавіння застосовуються засоби давно зарекомендували себе на ринку марок («Тектил», «МАК», «Нова» та ін.). Як правило, сучасні матеріали для протикорозійного обробки сумісні між собою і з заводськими покриттями. Захист металевих частин автомобіля стає можливою завдяки вмісту в матеріалах для обробки інгібіторів корозії і диспергированного цинку, який, потрапляючи на кузов, частково оцинковувати його.
Засоби для протикорозійного обробки повинні відповідати ряду вимог:
- однорідність,
- здатність швидко схоплюватися і утворювати плівку,
- висока адгезія до металів та заводського покриттю,
- механічна міцність,
- гарне проникнення в тріщини і зазори.
Крім цього, матеріали для захисту від іржі повинні ефективно вбирати продукти корозії, не надаючи при цьому шкідливого впливу на покриття авто . Для захисту від абразивного впливу піску і гравію застосовується матеріал для антигравійної захисту, який містить полімерні елементи, що підвищують рівень його стійкості.
На малюнку відзначені місця, які найбільш схильні до корозії .
Технологія проведення антикорозійної обробки
Перед проведенням робіт, необхідно звільнити багажник і прибрати килимки, шумоізоляцію, підкапотний утеплювач та інші елементи, що перегороджують доступ до зовнішньої поверхні кузова. Важливо ретельно очистити кузов від іржі. Після цього машину необхідно ретельно вимити і просушити, а потім зняти колеса і оглянути кузов на наявність дефектів. Після виявлення ділянок, які потребують обробці, їх необхідно ретельно очистити, обробити перетворювачем іржі , знежирити і висушити . Після цього можна наносити препарати.
Для початку необхідно обробити приховані поверхні шляхом повітряного розпилення через заводські отвори кріплення (або зробити отвори за допомогою свердла). Потім обробляються днище і колісні арки (як правило, безповітряним методом нанесення). Необхідно ретельно обробити антикором зварні шви, всі з'єднання болтів і деталі кріплення, приховані ділянки порогів і багато іншого. Обробляючи верхні частини кузова, важливо стежити, щоб препарат потрапив у всі зварні шви, стики деталей і елементи кріплення. Нанести засіб у важкодоступні місця можна за допомогою гнучкої насадки, яка додається до антикорозійному препарату. Щоб нанести антикор рівномірно, рекомендовано використання щітки або пістолета безповітряного розпилення.
Перед проведенням робіт важливо вивчити інструкцію до використовуваного матеріалу, оскільки різні препарати можуть відрізнятися умовами і особливостями нанесення. Після закінчення обробки необхідно видалити зайві сліди від антикору і дати складом добре просохнути. Бажано не користуватися автомобілем протягом доби після обробки.
Прокоментувати: