Про необхідність правильного використання сезонної автомобільної гуми сказано багато. Всі знають про те, що при температурі навколишнього повітря, що переходить вгору або вниз через позначку в 7 0 С, машину слід «перевзути» в шини, що відповідають сезону.
Як відрізнити зимову гуму від літньої?
Фізичні і хімічні властивості
Зимова гума відрізняється від літньої на дотик - вона значно м'якше, оскільки в її складі процентний вміст каучуку вище, ніж у шин, призначених для літньої експлуатації.
Під час руху при низьких температурах зимова гума прогрівається, стаючи м'якою і еластичною, забезпечуючи надійне зчеплення з дорогою.
У разі використання зимової гуми в літній сезон, вона починає в буквальному сенсі слова «плавитися», наражаючись посиленому зносу.
Літні шини, навпаки, мають властивість псуватися при їзді в умовах високої температури навколишнього повітря, зберігаючи свою жорсткість і форму. У холодну пору року літня гума стає надзвичайно твердою, через що площа контакту покришки з дорожнім покриттям істотно зменшується, погіршуючи стійкість автомобіля на дорозі і збільшуючи ймовірність втрати управління ім.
Форма і малюнок протектора
Основною відмінною рисою зимових шин від літніх є наявність на поверхні їх протекторів шипів. В цьому випадку можна не сумніватися, перед вами - зимова гума. А якщо шини нешиповані? Про що розповість форма і малюнок протектора.
Зимова гума, на відміну від літньої, має більш глибокий протектор. Малюнок протектора зимових шин має діагональну структуру з розвиненою мережею каналів для відводу води, внаслідок чого дуже схожий на силует ялинки (європейський тип шин) або ж складається з великої кількості ромбоподібних фігур, розміщених один від одного на пристойній відстані (скандинавський тип).
Наявність великої кількості тонких прорізів (ламелей) на поверхні протектора і потужних грунтозацепів на периферії безпомилково вкажуть на те, що така шина призначена для експлуатації в зимову пору року.
Що стосується літніх покришок, виступи її протектора мають велику площу, малюнок має менш хитромудру форму, а ламелі на поверхні протектора або відсутні зовсім, або присутні в незначній кількості.
Маркування і умовні позначення
На бічній поверхні зимової шини в обов'язковому порядку нанесене маркування з позначками« M + S »,« M & amp; S »,« MS », написів« Mud + Snow »або« Winter ». Часто зустрічається позначення зимової гуми у вигляді значка сніжинки.
Якщо подібних позначень на шині немає або на ній єпіктограма у вигляді сонця, така шина - річна.
Існує ще всесезонна гума з маркуванням «Allweather» або «Anyseason». Такі шини призначені для експлуатації в кліматичних умовах з мінімальними перепадами температур і більше підходять для використання в західній або південній частинах Європи.
Удачі вам! Ні цвяха, ні жезла!
Прокоментувати: