У попередній статті ми розглянули ймовірність заміни пильовика ШРУСа , де дізналися, що це за вузол, як виглядає і для чого він призначений. Цілком можливо, новачкам подібні роботи не по зубах, але більш-менш досвідчені водії без серйозних зусиль зможуть вирішити таке завдання, як заміна ШРУСа на ВАЗ 2110, наприклад, якщо трохи уважніше прочитають наступну інструкцію. Але для початку, як і в будь-якій справі, потрібно уважно все розглянути, визначити і з'ясувати, а вже потім братися за роботу. Як ми з'ясували в минулій статті, шарнірний пристрій виглядає не так вже й складно і складається всього з семи деталей:
- зовнішній корпус з обоймою;
- сепаратор;
- кулькові підшипники;
- внутрішній корпус з обоймою;
- вал приводу;
- чохол з гофрованого матеріалу - він же пильовик;
- стопорне кільце.
Як, коли і навіщо міняти
При перших же звуках будь-якого хрускоту, тріску, скреготу, особливо на поворотах, слід якомога швидше перевірити шарнір рівних кутових швидкостей, іменований ШРУС. Подібні звуки, які виходять від коліс під час руху в поворотах можуть бути тими самими проблемами, про які ми й будемо говорити. Однак мало почути такий огидний звук, потрібно ще визначити від якого конкретно колеса він виходить. Щоб це здійснити, з'ясуйте, на якому кінці осі присутній люфт. Там, де з'явився люфт, і є проблемна ділянка, що підлягає ремонту. Можна оглянути ШРУС візуально, повернувши колеса машини вліво і вправо до упора.
В загальному, якщо ви визначили, що хрусткі чіпси не є джерелом сторонніх шумів і всі підозрілі звуки лунають із боку "гранати", то потрібно ремонтувати. Будьте пильні, бо при роботі з моделями сімейства 2109 і вище заміна ШРУСа повинна проводитися в обов'язковому порядку при виникненні проблем. Інакше кажучи, ні про яку часткову заміну деталей мови бути не повинно. Не ті це машини, де можна обійтися однією деталькою. Так само важливо перевірити наявність мастила і її кількість. Провідні колеса автомобіля - це один з найбільш сильно навантажених роботою елементів, а тому мастило там має багато.
Безпосередня заміна
Перед початком заміни потрібно дуже добре зафіксувати машину, поставивши її або на швидкість, або на ручник, а також добротно підперти задні колеса якимись предметами, щоб уникнути відкату. Процедура зйомки колеса з маточини вам відома по попередній статті, з невеликою різницею. У цьому випадку просто трохи інша задача, що складається не в заміні пильовика, а в зміні всього зношеного шарніра. Проте, повторимо хід дій.
- За допомогою домкрата піднімаємо колесо з пошкодженим Шрусов.
- Знімаємо колесо і відкручуємо наполегливу гайку з маточини.
- Відкручуємо болти від кульової.
- Поверніть до упору кермо в сторону протилежну тій, де буде заміна.
- Кулак стійки відсуньте і витягніть з маточини зовнішній ШРУС.
- Використовуючи гайковий ключ або монтировку виштовхніть внутрішній ШРУС з коробки.
- Зафіксуйте вал, затиснувши його.
- Зніміть з обох ШРУСів хомути. Пошкоджені пильовики, а вони швидше за все пошкоджені, просто видаліть, зрізавши ножем.
- Молотком, але акуратно, збийте ШРУС з вала.
- Беріть новий ШРУС і встановлюйте все з точністю в зворотному порядку, попередньо рясно змастивши його.
- Після складання сідайте за кермо і перевірте наявність сторонніх звуків, обертаючи рульове колесо вліво-вправо до упору.
На майбутнє знайте, що "граната" в осі автомобіля дуже довговічна штука, але при поганому ставленні і вона швидко виходить з ладу. Це означає, що при появі навіть легкого скреготу і хрускоту постарайтеся негайно оглянути і перевірити ШРУС і його пильовик. Якщо до "кулака" справа поки не дійшла, то замініть пильовик і гарненько змастіть весь вузол. Для профілактики цієї проблеми інших способів не існує в природі.
Прокоментувати: