Якщо ви розсудлива людина, то прекрасно розумієте, що навіть новий автомобіль рано чи пізно все-таки почне ламатися. А що говорити про машину, яка вже була у використанні? Можливо, ви не найекономніший водій або просто боїтеся створити з машини особистим втручанням нове чудо техніки, зробивши космічний корабель, але від корисної інформації відмовлятися дещо безглуздо. Наприклад, далеко не всі автомобілісти (навіть цілком досвідчені), знають, як запресувати сайлентблок, яких, до речі, в кожній машині кілька штук. Адже це хоч і непросте завдання для новачка, але дуже корисне в плані подальшої експлуатації свого транспортного засобу.
Зовнішній вигляд (пояснення на пальцях) і застосування
Щоб ніхто не мучився питанням, як ця штука виглядає, розшукуючи якісь зображення в інтернеті або розбираючи власний автомобіль, можна абсолютно спокійно і примітивно пояснити все словами. Отже, сайлентблоки - це дві металеві трубки (вони можуть бути різної довжини і діаметру), які з'єднані між собою гумовою перемичкою. Саме тому таку деталь називають резиновометалевий шарнір.
Використовують такий вид шарнірів для гасіння коливань під час руху автомобіля, поєднуючи жорсткі частини кузова, мотора і ходової частини. Ну от уявіть, що вся конструкція двигуна просто-напросто засунута в моторний відсік і прикрита капотом ... Що стане з ним під час руху? Вірно, по-перше, буде стояти неймовірний гуркіт, а по-друге, довго він там не проживе і рано чи пізно розсиплеться на деталі від тряски і вібрації.
Точно таким же чином сайлентблоки утримують кожен важіль підвіски, щоб вона зберігала свої м'які і плавні властивості. Під час руху навіть по самим ідеальним дорогам важіль піддається дуже потужному і агресивному навантаженні тільки через масу всієї машини в цілому, а що говорити про дороги, м'яко кажучи, геть розбитих, як в рідній Вітчизні ... Зрозуміло, сайлентблоки зношуються в першу чергу і вимагають заміни, для якої ми всі тут і зібралися.
Ремонт сайлентблока
Природно, кожен розуміє, що ремонт таких деталей відбувається шляхом повної заміни. Іншими словами, неможливо відремонтувати старий, зношений, потрісканий і спучений шматок гуми - його потрібно просто замінити між двома металевими трубками. Кожна така заміна ґрунтується на двох важливих елементах дій: випресовці старого сайлентблока і запресовці нового.
Відповідно, виявивши будь-яку деформацію або дефект резиновометалічного шарніра, вам необхідно спочатку придбати аналогічний, вказавши продавцеві в магазині марку і модель свого автомобіля, бо деталі ці бувають різних размеров. Щоб перепресувати сайлентблок вам буде потрібно і деякий набір інструментів:
- молоток або кувалда;
- слюсарні лещата;
- спеціальна оправа (необхідного діаметра) для випресовки/запресовки сайлентблоків і підшипників.
Для самих нетямущих і ледачих в тих же автомобільних магазинах продаються цілі багаті набори для самостійної "перепресовки" сайлентблоків і підшипників.
Порядок дій
Безпосередньо робота полягає в зйомці старого шматка гуми та встановлення нового. Робиться це не так вже й складно, як може здатися на перший погляд. Висмикнувши і вибивши зношений поліуретановий сайлентблок (найпоширеніший матеріал для сайлентблоків), вам необхідно взяти "свіжий", і змастивши маслом внутрішні стінки (машинним, зрозуміло), насадити на затиснуту в лещата зовнішню втулку. Потім, після установки сайлентблока на штатне місце, взяти весь збірний блок цілком і за допомогою куплених спец. оправ (або металевих труб, що підходять по діаметру) вбити його в важіль.
Ось і вся проста процедура. На перший погляд може здатися, що справа ця складна. Ні, швидше клопітка і трохи копітка, але ніяких складнощів воно не представляє. Однак через страх зв'язуватися з подібною трудомісткою роботою по заміні сайлентблоків багато автомобілістів відмовляються виконувати її самостійно, довіряючи всі справи механікам в сервісному центрі. Вирішувати, звичайно, тільки вам.
Прокоментувати: