Цікаво, якщо згідно з відомою думкою (про те, що гальма придумали боягузи) підходити до питання безпеки водіння, то як далеко вийде поїхати? Жарти, типу, "до першого стовпа" залишимо для гаражних майстрів і вуличноскамійковових компаній, але відповівши чітко і конкретно, приходимо до подібного висновку - саме до першої перешкоди на шляху руху. Без гальм, без всієї гальмівної системи в цілому далеко не виїхати, як не мрій. Уважне ставлення до цієї важливої системи автомобіля більш-менш гарантує безпеку на дорозі і будь-яка частина цієї системи, будь-яка деталь, будучи однією зі складових, виявляється дуже важливою, потрібною і незамінною ... І все ж міняти деякі деталі необхідно. Ми розглянемо, як замінити гальмівні колодки, без яких всі гальма мало що з себе представляють і машина стає шматком некерованого заліза на дорозі.
Регулярність заміни і ознаки її необхідності
При активному і постійному використанні автомобіля, гальма так само часто експлуатуються, що призводить до поступового зносу. Визначити цей стан можна лише покладаючись на відчуття водія, який щодня керує машиною. Звичайно, є інший спосіб - відвідати діагностичний центр будь-якого сервісу і отримати точну інформацію, але абсолютно будь-якому водієві краще знати, як визначити знос гальмівних колодок без допомоги фахівців. Зрештою, не завжди є можливість звернутися до тлумачних механіків, а зробити заміну самостійно можна.
Основними ознаками (за власними відчуттями водія) можуть бути:
- удари в нижній частині машини при різкому гальмуванні, десь на рівні коліс ;
- перевищення (збільшення) зазвичай стабільного гальмівного шляху;
- незвичайна (незвична, дивна) поведінка всієї гальмівної системи;
- поява частинок пилу та /або стружки на елементах гальмівної системи в районі коліс.
У всіх перерахованих випадках потрібно оглядати всю гальмівну систему, але в першу чергу звернути увагу на стан гальмівних колодок. Для більшої інформованості, слід повідомити, що змінюються колодки один раз в кожні 15-20 тисяч кілометрів пробігу, за умови активної щоденної експлуатації автомобіля. Раніше це робити не потрібно, а от пізніше може бути цілком небезпечно, бо при сильному зносі гальма можуть запросто відмовити чи погано спрацювати в найвідповідальніший момент. Загалом, часто змінювати не треба, але уважно стежити обов'язково, інакше розплатитися можна набагато дорожче.
Необхідні інструменти і матеріали необхідні при заміні
Перед тим, як замінити гальмівні колодки на нові вам знадобиться їх купити. Про правильний підхід при виборі ми вже говорили і тут проблем не повинно виникнути.
Крім цього вам обов'язково знадобиться:
- яма або естакада для огляду та/або робот під днищем автомобіля ;
- хороший і міцний домкрат;
- робочі рукавички;
- слюсарна щітка з жорсткою металевою щетиною для очищення поверхонь;
- гайковий ключ для колісних дисків вашого автомобіля;
- крупна гостра викрутка, здатна при необхідності замінити ніж;
- акуратність і точність виконання.
Покрокова інструкція по заміні
-
Підняти машину на домкраті, попередньо знявши болти.
- Зняти колесо (можна підкласти його поруч з упором домкрата для надійності підтримки).
- Від'єднати супорт від направляючої втулки (акуратно, не зачіпаючи гальмівний шланг).
- Зняти старі зношені колодки і поставити нові, попередньо оглянувши ступінь зносу і її рівномірність на обох.
- Якщо ступінь однакова, змонтувати все в зворотному порядку, якщо ні, слід уважно оглянути пильовики і замінити вже їх.
Поради та рекомендації
Не забувайте, що при гальмуванні найбільше навантаження припадає саме на передні колодки (машина "клює" носом). З цієї причини знос передніх завжди сильніше задніх колодок, але ви знаєте як поміняти гальмівні колодки, а зміна передніх і задніх нічим не відрізняється, крім відсутності ззаду рульової тяги і необхідності обережного поводження з втулкою. Якщо термін служби задніх гальмівних колодок втричі довше, ніж передніх, то і термін їх експлуатації по пробігу автомобіля, відповідно, втричі збільшується - з 15-20 тисяч кілометрів, до 45-60.
Розповідати, як замінити задні гальмівні колодки потреби немає, тому що технологія однакова, але слід звертати увагу на стан дисків. Якщо вони деформовані, то навіть обновка мало що виправить, а то й зовсім не зіграє ніякої ролі. Дбайливе і уважне ставлення до гальм автомобіля зможе вберегти вас від великих неприємностей, і не слухайте нікого, хто вживає зазначену в першому абзаці приказку - так говорять або ідіоти, або провокатори, що ще гірше.
Прокоментувати: