Якщо під час руху ви чуєте з боку передніх коліс незрозумілий, а головне, неприємний сторонній стукіт, то справи кепські - треба гнати машину на перевірку або лізти під неї самому, бо швидше за все, прийшла черга глянути на передні важелі, які у час їзди отримують чи не все основне навантаження. Якщо говорити предметно, то вам, цілком можливо, загрожує заміна сайлентблоків передніх важелів, що відповідають за гасіння всіх коливань автомобіля і впливають на курсову стійкість в русі на будь-якій швидкості, починаючи від 40 км/год.
Інформація, призначення і зовнішній вигляд
Виглядає весь пристрій не так вже й складно. Важелі підвіски складаються з двох (внутрішніх і зовнішніх) втулок, між якими знаходиться спеціальна вставка з гуми. Ось ця вставка і є той самий сайлентблок. Зношуючись від постійного навантаження (враховуючи стан наших доріг, це відбувається набагато швидше на будь-яких машинах), він починає деформуватися і навіть рватися в районі гумової оболонки. Насправді, сайлентблоки розташовуються не тільки на передніх або задніх важелях, але також можуть перебувати й у коробці передач, і в двигуні (точніше, утримувати його, як би, на спеціальних амортизаторах).
Під час руху ці невеликі і на вигляд примітивні пристрої дуже важливі. Саме з їх допомогою гасяться всі коливання при перетині численних нерівностей. Іншими словами, і ви, і пасажири, і мотор, і весь автомобіль відчували б себе дуже не комфортно під час активної їзди. Виготовляють сайлентблоки з дуже міцного поліуретану і заводські виробники дають на них цілком істотну гарантію - деякі клянуться честю, що гумова оболонка може витримати пробіг до сотні тисяч кілометрів. На ділі, звичайно, все вдвічі скромніше, якщо врахувати, якими шляхами і як доводиться пересуватися нашим автомобілістам.
"Домашня" перевірка
Щоб не ставати небезпечним учасником руху, причому небезпечним як для себе, так і для оточуючих, потрібно буде своїми руками замінити сайлентблоки. Для візуального огляду досить оцінити зовнішній вигляд гуми (її стан): вона повинна залишатися гладкою, чи не розшарована, без будь-яких тріщин і навіть подряпин. При виявленні хоча б одного перерахованого пункту слід негайно замінити дефектну деталь на нову.
До речі, визначити, що проблема і дефект вже існують можна навіть зовні автомобіля - досить поглянути на знос покришок. Якщо він на передніх колесах нерівномірний, то сталося це через "відведення" машини в різні боки на швидкості. Звичайно, не маючи абсолютно ніяких навичок з розбирання вузлів і агрегатів на своєму автомобілі щось зробити самостійно трохи складніше, але ви не лякайтеся - всі з чогось починають і ви теж зможете замінити самі.
Як простіше зробити
Знайшовши потрібну (зношену по колесу) сторону, сміливо вирушайте в магазин запчастин і назвіть продавцеві марку і модель вашої машини.
- Купивши сайлентблок, беріть міцний і надійний домкрат, піднімайте і вивішуйте "хворе" колесо, а під задні колеса поставте опору у вигляді двох дерев'яних чурок, наприклад.
- Знявши переднє колесо, відкручує болт, який кріпить передній сайлентблок. Тягніть до себе стійку переднього важеля, щоб було зручніше дістати.
- Витягнувши стійку на себе, відверніть два болти, які з різних сторін утримують осі важеля на кульовій опорі і потім зніміть його повністю.
- Щоб випресовати (грубо кажучи, витягнути) сам сайлентблок, досить буде легенько постукати по ньому молотком або кувалдою - що під рукою виявиться.
- Затиснувши в лещата, наприклад, запресуйте нову деталь за допомогою все тих же молотка або кувалди, тільки акуратно, а не з усієї дурі, і сміливо приступайте до збірки важеля строго в зворотній послідовності.
- Всі розібрані елементи таким же чином (строго і точно в зворотному порядку) встановлюєте на свої законні місця.
УВАГА: Важливо затягувати новий сайлентблок тільки на знятому з домкрата автомобілі, щоб деталь встала остаточно жорстко і точно.
Поради та рекомендації
Як ви встигли оцінити, по роботі нічого складного немає, але ... Якщо ви ніколи ще не стикалися з подібними проблемами, це зовсім не означає, що потрібно неодмінно звертатися в сервісний центр. Ви можете взяти для підстраховки когось, хто вже розбирав якісь деталі ходової частини автомобіля. Після проведення заміни в обов'язковому порядку відвідайте технічну станцію і зробіть розвал-сходження вашого автомобіля для поліпшення керованості.
Прокоментувати: