Антифриз (холодоагент, охолоджуюча рідина) - незамінний компонент системи охолодження силових агрегатів будь-якого автомобіля. Ця рідина відрізняється досить низькими температурами замерзання і кипіння, що дозволяє без проблем експлуатувати автомобілі як в холодну, так і в теплу пору року. У більшості випадків охолоджуючі рідини надходять у реалізацію не в готовому вигляді, а в концентрованому, який необхідно розбавляти перед застосуванням. Тому у багатьох автовласників виникає питання: як розводити антифриз-концентрат і чи можна для цього використовувати воду.
Чи можна змішувати охолоджуючу рідину з водою?
Нерозбавлений концентрат антифризу в систему охолодження заливати не можна, оскільки входить до його складу етиленгліколь замерзає вже при температурі -13 ° С. Тому антифриз-концентрат обов'язково необхідно розводити. Оскільки до складу холодоагенту входить вода, то і розводити його можна з її допомогою. Головне, враховувати необхідні пропорції, зазначені в інструкції або на упаковці.
Для розведення концентрату краще використовувати дистильовану воду, в якій відсутні солі магнію і кальцію. Можна скористатися і водопровідною водою, якщо її жорсткість не перевищує 5 мг-екв /л. Справа в тому, що при розведенні холодоагенту жорсткою водою можливе випадання осаду і утворення накипу в системі охолодження автомобіля, що загрожує погіршенням тепловідведення. Якщо самостійно визначити жорсткість води не представляється можливим, краще приготувати невелику кількість розчину в заданій пропорції в прозорій ємності і переконатися в тому, що осад не утворився.
Як правильно розводити антифриз?
Для розведення антифризу необхідно таку кількість води, при якому збережеться баланс між закипанням і передчасним замерзанням. Охолоджуюча рідина, яка надходить у продаж, зазвичай має температуру кристалізації -65 ° С і нижче. Природно, такі морози можуть бути лише в деяких зонах арктичних широт. Ступінь розведення залежить від того, при якій температурі буде експлуатуватися авто. У помірній смузі температура повітря взимку рідко опускається нижче 35 ° С, відповідно, використовувати такий антифриз буде накладно. Підігнати густоту антифризу до актуального для наших широт температурного режиму, можна, розбавивши його водою.
Розбавляти охолоджуючу рідину з водою необхідно в пропорції 1: 1 - на літр антифризу додають літр води. Це дозволить хладагенту не замерзати при температурі -20 - 25 ° С. Якщо передбачається використання антифризу при дуже низьких температурах, кількість води, що додається можна зменшити (приблизно 7: 3) - це дозволить підвищити температуру замерзання.
Проте, слід пам'ятати, що розбавлений холодоагент при низьких температурах все ж може почати кристалізуватися. При цьому в системі охолодження утворюється речовина кашоподібної консистенції, яке захистить радіатор і двигун від пошкоджень. Однак, в таких умовах експлуатація автомобіля стане неможливою. Крім цього, при розведенні антифризу зменшується його антикорозійна дія. Чим більше додати води, тим слабкіше захист деталей усередині системи охолодження від корозії. Вода, в свою чергу, може викликати появу іржі на блоці двигуна, металевих перехідниках, клапанах. Це призведе до відкладення осаду на стінках металевих трубок і до закупорювання проходів.
Тому, розбавляти охолоджуючу рідину водою необхідно в розумних межах. Також варто пам'ятати, що змішувати антифризи можна тільки одного кольору і, бажано, однієї марки .
Прокоментувати: