Зовнішній тюнінг автомобіля - це свого роду його уніформа, одяг, по якому зустрічають і машину, і її власника, природно. Які деталі ставляться до зовнішнього тюнингу? Усілякі обважування, накладки, хромовані частини, антикрила (вони ж спойлери). Всі без винятку автомобілі ще до виготовлення проходять через руки й очі дизайнерів, які створюють їм ту чи іншу зовнішність, але нерідко буває, що щасливий покупець і власник машини залишається цим дизайном незадоволений, а тоді ... Тоді виникає потреба у поліпшенні і зовнішньому удосконаленні свого автомобіля, починаються пошуки можливих рішень. Одним з таких рішень стає гостре бажання в покупці спойлера. Однак зовсім не обов'язково його купувати. Якщо прочитати наступну загальну інформацію про те, як зробити спойлер своїми руками , то цілком можливо, що у вас зникне нав'язлива ідея покупки магазинного екземпляра.
Варіанти матеріалів та інструментів
Існує кілька добре відомих способів виготовити спойлер. Причому одні умільці використовують як основу для форми бляшані заготовки, інші гіпсові заливки, треті випилюють їх з дерева або пінопласту, а деякі, особливо сміливі, можуть створити шедевр тюнінга навіть зі звичайної газети. Ми не будемо брати конкретний приклад і зациклюватися на ньому, бо це справа смаку, вміння, габаритів вашої машини і особистих можливостей, але в будь-якому випадку вам знадобиться наступний набір інструментів і матеріалів:
- досить великий шматок склотканини;
- світловідображаюча стрічка;
- два-три балони фарби;
- приблизно стільки ж банок грунтовки;
- приблизно 3 кг епоксидного клею ;
- штук п'ять пензликів для нанесення фарби і клею;
- два рулони наждачного паперу (велика, для надання форми і дрібна, для шліфування).

До речі, готуйтеся гарненько і копітко потрудитися, бо за день -два таку роботу ніяк не виконати. У загальному і цілому, розраховуйте на те, що витратили не менше двох тижнів, якщо хочете красивий і акуратний спойлер.
Нюанси кожного матеріалу
- Працюючи з залізом, будьте обережні і уважні до країв вирізаного лекала, бо металом можна серйозно пошкодити не тільки одяг, але і власні руки.
- При використанні в якості шаблону пінопласту, враховуйте його твердість і щільність . Для його обробки може згодитися як звичайний наждачний папір, так і напилок або навіть гострий канцелярський ніж.
- Гіпсові форми гарні тим, що вони при заливці приймають практично будь-яку форму, яку ви задумали. Але не забувайте, що гіпс важкий і дуже крихкий матеріал. Від одного невірного руху він може не тільки розколотися, а й перетворитися на пил. До того ж, все одно доведеться робити якусь форму, куди його потрібно заливати. Краще використовувати той же пінопласт або дерево.
- Ну і самий шедевральний спосіб - газетний. Щоб зробити основу для спойлера з такого незвичайного матеріалу, багато розуму не знадобиться. Досить розгорнути лист, дуже щільно скрутити його в тугу трубку, закріпивши по краях клеєм, щоб не розкручувалася, а потім повторити ці операції кілька разів, укладаючи газетні трубки одну за одною, залежно від розмірів проектованого спойлера.
В принципі, це далеко не повний список всіляких матеріалів , придатних для вживання та виготовлення спойлера. Якщо теорія вам зрозуміла, то виготовити основу можна з чого завгодно - хоч з хлібного м'якушку, як кримінальники в тюрмах.
Завершальний процес
Після виготовлення основи, ви повинні зробити так зване "армування". Простіше кажучи, взявши готову основу, потрібно надати їй конкретну бажану форму і наділити її в декілька (три-чотири) шарів скловолокна. Потім всю конструкцію необхідно просочити епоксидним клеєм, дати висохнути і застигнути, і нанести грунтовку. Після нанесення і засихання грунтовки виріб ретельно (саме ретельно !!!) шліфується наждачним папером, щоб аеродинаміка була ідеальною, а далі фарбується і знову сушиться. У завершенні, на кормову частину готового спойлера приклеюється стрічка світловідбивача, хоча це не обов'язково, і спойлер встановлюється на кришці багажника, наприклад. Тепер ваша машина придбає спортивний і стрімкий вигляд, а зустрічати вас будуть саме по одягу ... який ви зробили самі.
Прокоментувати: